Yeraltı Yağmur Suyu Deposu

Yeraltı su depoları su depolama konusunda çokça kullanılan bir üründür. Özellikle iç mekanlarda su deposu koyacak bir alan olmadığı hallerde bina dışında toprak altına gömülebilir olmaları soruna çözüm sağlamaktadır.

Üretimini yapmış olduğumuz yeraltı su depoları yatay silindirik formada olup 1-100 ton kapasite aralığındadır.

Yer altı yağmur suyu tanklarımız istenilmesi durumunda yapılacak modifikasyonlar ile yangın suyu deposu, içme suyu deposu, kimyasal sıvı deposu, bahçe sulama deposu olarak kullanılabilmektedirler. İstenilen kapasitelerde yağmur suyu hasadı deposu üretimimiz bulunmaktadır. Projelerinize özel ölçü ve tonajlardaki yağmur suyu hasadı depolarınızın tasarım için bizimle irtibata geçiniz.

Yeraltı su depolarının sadece su depolayan tipi haricinde, aradan bölmeli olarak imal edilen ve içinde mekanik hidrofor odası olarak tabir ettiğimiz modeli ile de üretilmektedir. Bu şekilde arıtma veya pompa gruplarınızda toprak altı su deposunun içine yerleştirerek tüm sistemi çözümlemiş olursunuz.

Yeraltı su depolarının dışı bitüm kaplıdır. Bu sayede çok uzun yıllar gövdesinde herhangi bur paslanma ve korozyon söz konusu olmayacaktır. Deponun içi kullanılacak olan suyun kimyasal durumuna göre poliüretan veya sıvı membran (polyurea) kaplı olmaktadır. Bu kaplamalar ile depo iç kısmı paslanma ve korozyona karşı çok büyük direnç kazanmaktadır.

Depo tek parça olduğundan sahada herhangi bir montaj işi yoktur. Direkt olarak toprak altına gömülür.

Bazı projelerde deponun konulacağı yer otopark veya yol altına gelmektedir. Bu durumlarda ağır araç trafiğine uygun ondülasyonlu gövdeli çelik yeraltı su depoları üretiyoruz. Projenizde tercih edebilirsiniz.

 

Yeraltı su depolarını aşağıdaki depolamalar için güvenle kullanabilirsiniz:

1) Temiz su deposu

2) Foseptik deposu

3) Yağmur suyu deposu

4) Yangın su deposu

5) Bahçe sulama deposu

6) Ham su deposu

7) Gri su deposu

8) Sera su deposu

yerlaltı yağmur suyu deposu
toprak altı su deposu
yağmur suyu hasadı deposu