Silindirik Yangın Su Deposu

Yangından korunma ve mücadele sitemlerinde amaç yangının ilk çıktığı anda ve noktada yangına itfaiye gelmeden ve yangın büyümeden müdahale etmektir. Bu sebeple kanunlarda belirtilen bina ve tesislerde yangın ile mücadele sistemi kurulması zorunlu tutulmuştur.

Yangın ile mücadele sistemlerinin ana unsuru yangın esnasında kullanılacak olan yangın suyu depolarıdır. Yangın suyu depolama tankları TSE, NFPA, AWWA gibi standartlara uygun olarak üretilmelidir. Firmamız tüm bu standartlara uygun olarak yangın suyu depoları üretebilmektedir.

Yangın depoları ülkemizde genellikle galvanizli veya sıvı membran kaplı olarak tercih edilmektedir. Silindirik formadaki yangın depoları 5000 m3 kapasiteye kadar izolasyonlu, ısıtıcılı veya ısıtıcısız olarak üretilebilirler.

yangın suyu deposu
yangın su deposu
yangın söndürme su deposu
silindirik modüler su deposu

Yangın Deposu Özellikleri:

MODÜLER SİLİNDİRİK YANGIN SUYU DEPOLARI
Silindirik modüler yangın suyu depoları kısıtlı alanlarda 15 mt yüksekliğe kadar ulaşarak istenilen kapasite de suyu depolayabilmektedirler. Pompa emiş ağızları için orijinal fabrikasyon üretim anti vortex plakaları sayesinde yangın pompalarının istenilen verimlilikte çalışması sağlanmaktadır.

Cıvatalı silindirik su depolarının konstrüksiyonu çok mukavimdir, ileride sorun yaratabilecek gergi ve takviye ihtiva etmez. Depreme, donmaya ve ağır hava şartlarına dayanıklıdır. En ağır deprem, rüzgar ve kar yüklerine mukavim olacak şekilde dizayn edilebilirler.