GRP (CTP) Cam Elyaf takviyeli Su ve Sıvı Depoları

Grp anlam olarak cam elyaf takviyeli polyester demektir. İçeriğinde %30 kırpılmış cam elyaf (TSE EN 13280), polyester reçine, stiren monomer (polyester reçine incelticisi), kalsit (mermer tozu) ve bir takım katlı maddeleri vardır.

Grp panellerin üretilebilmesi için öncelikle yukarıdaki malzemeler kullanılarak bir hamur oluşturulur. Oluşturulan hamur silindirden geçirilerek pestil haline getirilir. Üretilecek olan panelin mukavemet ihtiyacına göre bir ağırlık değeri vardır.

Grp su deposu nu oluşturan panel kaç kg olacaksa o miktarda pestil kalıp içerisine alınır ve 155 °C kalıp sıcaklığında 7-8 dk. yüksek basınçlı pres (yaklaşık 1000 ton) ile basınç altına alınarak kürlenmesi beklenir.

Grp modüler su deposu

Kürlenen Grp panellerin gaz çıkışının tamamlaması ve soğuması beklenir. Sonrasında delik delme işlemleri yapılan paneller artık su grp su deposunu oluşturma üzere hazır hale gelirler.

Grp su depoları yüksek korozyon direncine sahiptirler. Firmamız tarafından üretilen grp su depoları içten ve dıştan takviyeli olarak üretilmektedirler. Aynı zamanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı birim fiyat poz tanımlarına uygun olarak bombeli tabanlı ve kiriş betonarme kaideye oturan tipleri de üretilmektedir.

Kaliteli üretilmiş, paketlemesi özenle yapılmış ve montajı esnasında dikkat edilmiş bir GRP su deposu nu uzun yıllar sorunsuz kullanma imkânınız vardır.

Desan Mühendislik tarafından bu depolara özel dış takviyeler yapılarak Depreme dayanıklı su deposu haline dönüştürülmektedirler.

Grp su deposu almak istiyorsanız ve kaliteye uygun şartlarda sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

grp su deposu
grp-moduler-su-deposu
takviyeli grp su deposu